Aktuálně z naší školy

Na konci roku u moře

Ve dnech 11. 6. ? 19. 6. 2018 vyjelo 48 žáků naší školy společně se čtyřmi pedagogy do chorvatského Biogradu na Moru. Cesta tam nám trvala zhruba 15 hodin, ale protože jsme se moc těšili, dalo se to v autobuse přežít. Za odměnu nás čekalo hezké ubytování a krásné moře.

Bydleli jsem v kempu Soline v mobilhomech pro 4 nebo 5 lidí, kde jsme strávili 6 nocí. Všechny MBH byly vybaveny sociálním zařízením a vlastní kuchyňkou. I když jsme měli zařízenu plnou penzi, někteří z nás kuchyňku využili a připravovali si různé mňamky.

Moře jsme měli vzdálené chůzí cca 6 minut,  v podstatě jsme pouze prošli kempem. Vždy se před námi rozprostřela krásná scenérie s protějším ostrovem Tkon. Většinu času jsme trávili u vody ? plavali jsme, využívali různé vodní atrakce, někteří z nás si zahráli beach volejbal nebo i fotbal. Večery jsme trávili procházkami do centra města Biograd, kde jsme poznávali jeho historické jádro a při komunikaci s ?domorodci? procvičovali cizí jazyky ? dokonce i ty, o kterých jsme ani nevěděli, že je ovládáme J Občas jsme k tomu použili obě ruce a nohy.

Také jsme si užili výlet lodí a ponorkou, kdy jsme mohli obdivovat z paluby krásný ostrov Tkon a z podpalubí zase podmořský život. Nebyl sice tak barevný, jak jej známe z dokumentů v televizi, ale i přesto jsme nějaký viděli. Nejvíce nás uchvátily mořské okurky.

Paní učitelky nás během pobytu dvakrát pozvaly za pizzu. Poprvé hned na jeho začátku, podruhé na samotném konci v den odjezdu. Jednou jsme šli na pizzu večer a to bylo moc fajn. Kdy se vám také poštěstí sedět večer na pláži u moře a jíst pizzu se svými kamarády? A v den odjezdu, to byla paráda! Objednali jsme si v restauraci 56 pizz. A co jsme dostali za odměnu? Majitel restaurace dal pití pro všechny na účet podniku. Také jsme si mimo jiné pochutnávali na nanucích a melounech. Bylo to prostě super.

I když byl pobyt pro paní učitelky náročný, protože hlídat 48 svěřenců ve dne i v noci, a k tomu ještě ve vodě,  opravdu není jednoduché, moc jsme si ho všichni užili. Koupačka v moři byla parádní, večery trávené s kamarády byly fajn. A prostředí? Super.

Pro nás, žáky devítky, to byl pobyt poslední. Velká tečka za naší školní docházkou. Jezdili jsme s naší paní učitelkou Lucií Žáčkovou pravidelně každý rok. My už tedy příště nepojedeme. Ostatní ale doufají, že se zase s kamarády k moři brzy podívají.

Žáci 9. B s třídní učitelkou Mgr. Lucií Žáčkovou, vedoucí akce