Aktuálně z naší školy

Pohár rozhlasu květen 2018

Atletické závody jsou v plném proudu, a tak jsme ani my nezaháleli a přihlásili se s dětmi na Pohár rozhlasu do Lovosic. Závodilo se ve dvou dnech, první den závodili starší žáci a druhý den mladší žáci.

Musím všechny, kteří se poháru zúčastnili pochválit. Měla jsem radost, že se neztratili ani někteří naši deváťáci. Všichni bojovali ze všech sil, aby utrhli nejlepší místa! Obzvláště pak musím zdůraznit úspěchy mladších žáků, kteří zaznamenali výborná umístění na předních příčkách!

Na sprinterskou trať 60 m se postavil David Rožec, Simon Senecký a Petr Rosa, z dívek naše atletka Káťa Skálová a Alena Olšovská. Na delší trati bodovala Adélka Balounová, která se umístila na pěkném 5. místě z velkého počtu závodnic. Na nejdelší trati startoval náš nadějný sportovec Lukáš Čech, který se umístil na krásném třetím místě! Lukáš byl znevýhodněn, že startoval ve druhé vlně, kde neměl konkurenci. Věřím, že kdyby startoval v prvním rozběhu, dokázal by trhnout i stříbrnou příčku, která mu utekla pouze o 3 sekundy! Ale i tak parádní výkon.

Další disciplínou, kde naši žáci bodovali, byla štafeta 4x 60 m (Čech, Štekl, Janouš, Rožec) a dívky (Skálová, Šandová, Balounová, Koulová). Ve skoku do dálky se nejlépe zadařilo Dominiku Šteklovi, který skončil o fous na 4. místě, ale z velkého počtu závodníků ho i toto místo může těšit a motivovat k dalším výkonům. Chuť si pak tento šikovný sporťák mohl zpravit na hodu kriketovým míčkem, kde si hodem dlouhým 53 metrů vybojoval stříbro z 30 závodníků!

Pokud shrnu všechny disciplíny, nejvíce bodů získal Lukáš Čech, který dosáhl v celkovém součtu bodů na 8. místo z finálního počtu téměř 100 závodníků!

Jsem na všechny žáky moc pyšná a těším se, že budeme společně pracovat na dalším zlepšení a že budou dostatečně motivováni do dalších výkonů nejen ve sportu!

Mgr. Alena Hájková, učitelka Tv ZŠ Terezín