Aktuálně z naší školy

18.05.2018

Skvělý týden v přírodě

Týden od 14. do 18. května strávili žáci 3. A, 3. B a 4. B v nádherném prostředí v Kytlici u České Kamenice, kam vyrazili na ozdravný pobyt. Ubytování našli v příjemném prostředí Penzionu U skály a hned po ubytování se vydali prozkoumat okolí. Při procházce lesem objevili mimo jiné rybník s vodníkem.

V úterý se děti i se svými učitelkami vypravily na celodenní výlet do zoologické zahrady v Děčíně, kde si prohlédly různé druhy zvířat, pohrály si na dětském hřišti a samozřejmě nemohl chybět nákup suvenýrů a dárečků.

Ve středu nás probudil déšť, takže sportovní dopoledne proběhlo po úpravách v budově penzionu. Všichni žáci se snažili a předváděli skvělé sportovní výkony. Po obědě, když ustal déšť, jsme se vypravili hledat poklad do okolních lesů. Fáborky a splněné úkoly nás přivedly až do Skalního divadla, kde žáci sehráli úžasné scénky a pak už se mohli vydat hledat poklad, který byl nakonec v blízkosti divadla objeven. Na zpáteční cestě děti ještě stavěly v lese domečky pro skřítky. Večer si všichni užili a odpočinuli ve vířivce, která pro ně byla v penzionu nachystána.

Ve čtvrtek jsme vyjeli na další celodenní výlet do sklárny v Lindavě. Každé z dětí si pod vedením zkušených sklářů vyfouklo vlastní vázičku, kterou si na konci pobytu odvezlo domů. Mimo to si děti prohlédly samotnou sklárnu, kde viděly skláře při práci. Po nezbytném nákupu dalších suvenýrů se odebraly na hřiště, které je součástí areálu, a pak už nás čekala cesta zpět do Kytlice.

Během pobytu plnili žáci každý večer různé úkoly. A protože čtvrteční večer byl poslední, došlo na vyhodnocení celého pobytu. Žáci si odnesli diplomy, věcné ceny i sladkosti. Mezi sebou jsme měli oslavence Šimona Velka, kterému jsme k narozeninám všichni popřáli a pak už následovalo rozdělení dortů, gratulace a závěrečná diskotéka, při které se děti vyřádily a dosyta zatančily.

V pátek už jsme jen zabalili věci a po obědě nás autobus odvezl zpět do Terezína, kde si děti převzali jejich rodiče. Jsem ráda, že během pobytu jsme kromě pár odřenin a boulí nemuseli řešit žádné další zdravotní problémy, že ohlasy na pobyt ze strany dětí i rodičů byly pozitivní a že jsme si ten týden všichni skvěle užili.

Ráda bych ještě poděkovala milé paní učitelce Tereze Zimmermannové, která celý pobyt zajistila a připravila. Paní vychovatelce Šárce Šmídlové, že se nebála vyjet s námi místo nemocné paní učitelky. Marcele Průšové, úžasné zdravotnici, kterou žádná nemoc nezaskočí. Paní učitelce Michaele Rybákové, která je skvělou kolegyní a parťačkou.

Poděkování patří také všem rodičům, kteří nám dodali odměny pro děti, ať už věcné nebo sladkosti. Díky Vám si děti odvezly všechny ty dárečky a dobroty. Děkujeme.