Aktuálně z naší školy

09.10.2017

Atletika

Olympijský 4boj Lovosice Začátek školního roku jsme zahájili závodně a s dětmi jsme se vydali na atletický 4boj do Lovosic, kde se závodilo v disciplínách: hod míčkem nebo vrh koulí, skok daleký nebo skok vysoký a běh (sprint na 60 m dívky i chlapci + 800 m dívky a 1000 m chlapci). Zde stojí za to vyzdvihnout výkon Dominika Štekla, který obsadil v celkovém pořadí v bodovém součtu všech disciplín 6. místo z 59. výborných mladých sportovců! Neztratil se ani Lukáš Čech, který obsadil celkově 23. místo rovněž z celkového pořadí 59 atletů. Výborně si vedl také Petr Rosa a Petr Klokočník. Dívky, v kategorii mladší žákyně obsadily celkově 11. místo. Děkujeme žákům za pěknou reprezentaci naší školy! Krajský přebor v Přespolním běhu v Ploskovicích Ve středu 4. října proběhlo v areálu státního zámku Ploskovice okresní kolo v přespolním běhu mladšího a staršího žactva. Nechyběli zde ani naši malí velcí atleti ze základní školy v Terezíně, kteří se zde rozhodně neztratili a ukázali, že i terezínští umí běhat! Zastoupení jsme měli v kategoriích starších dětí (dívky a chlapci) a v kategoriích mladších žákyň a žaků. Tedy děti od 4. do 7. třídy, kteří se ze všech sil snažili vybojovat ta nejlepší umístění. V nejmladších kategoriích, jako jednotlivci, si vedli velice dobře Emma Černá, Terezka Stejskalová a Terezka Formánková, z chlapců pak Filip Zimmermann a Tomáš Hlaváček. V kategorii mladších žákyň se pěkně prezentovala Denisa Krajníková, Karolína Nováková a Veronika Radoušová. V kategorii mladších žáků si opět výborně vedl Lukáš Čech, který se jako jednotlivec umístil na pěkném 5. místě z celkového počtu nabité konkurence 46. závodníků! Dobře si vedl i Dominik Štekl, který se spolu s Petrem Rosou umístili v TOP15, vůbec špatně si nevedl ani Simon Senecký. Všem čtyřem chlapcům se navíc podařilo vybojovat celkové třetí místo v kategorii týmů! Všem našim žákům gratulujeme a přejeme spoustu dalších sportovních úspěchů. Mgr. Alena Hájková