Aktuálně z naší školy

22.12.2016

Předvánoční akce IV.B a II.A

Adventní čas si žáci 4. B a 1. A zpříjemnili návštěvou prodejní výstavy spojenou s vánoční dílnou v DDM Rozmarýn v Litoměřicích. Žáci 4. B jako již zkušení mazáci pomáhali svým mladším kamarádům. Ti si již zakoupili jízdenku v autobuse a zkusili spočítat její cenu. Velmi příjemné bylo zhlédnutí nejrůznějších technik výroby vánočních dekorací či popovídání o samotné práci. Žáci si zakoupili nejen drobné dárečky, ale ten nejdůležitější, pro maminku, si i sami vyrobili. Výstava, ochota zaměstnanců a celková předvánoční atmosféra se nám velmi líbila. Již dnes se těšíme na další shledání. Na stránkách školy si můžete prohlédnout krátké video z této akce ve složce videa. Mgr. Radka Kučerová, Mgr. Michaela Martínková (třídní učitelky) Na závěr několik postřehů žáků 4.B: Ve středu 7. prosince jsme byli na návštěvě v Rozmarýnu. V obchůdkách jsem si koupil ozdoby na stromeček, perník, pendreky a čokoládové lízátko. Pak jsme šli vyrábět vánoční taštičku s andílkem. Bylo to skvělé. Mám rád vánoční tradice a zvyky. ( Matyáš Soudský) Nejvíce se mi líbila výstava andělů, které vyráběly děti. Nakoupila jsem si pěkné výrobky. Vyrobila jsem tam krásnou vánoční tašku. A dokonce jsme slyšeli krásný Vánoční příběh. ( Natálka Martínková) Ve středu 7. prosince jsme byli v Litoměřicích na vánočním jarmarku v DDM Rozmarýn. Byli tam věci, co jsme si mohli koupit. To se mi moc líbilo. Nejvíc se mi ale líbilo vyrábění. Vyráběli jsme dárkovou taštičku. Jedna paní nám tam vyprávěla Vánoční příběh a my jsme jí řekli zase ten náš. Ptala se nás i na různé vánoční otázky. Celý výlet se mi moc líbil. (Klaudie Rafajová) Ve středu jsme s celou třídou jeli do Litoměřic. Bylo tam několik stánků, kde jsme si mohli koupit dárečky. Potom jsme šli vyrábět taštičku pro rodiče. Měli jsme obtisknout svojí ruku na taštičku a potom jsme mohli nalepit různé ozdobičky. Po vyrábění jsme šli poslouchat Vánoční příběh. Líbilo se mi to moc. (Anička Beranová) Cesta do Rozmarýnu. To je klub vyrábění. Přišli jsme tam, koupili jsme si dárečky pro rodiče a potom vyráběli taštičky na dárečky. Koupila jsem tam krásný svícen pro maminku. ( Anička Krajníková) Ve středu jsem byl se třídou v Litoměřicích. Navštívili jsme DDM Rozmarýn. Mohli jsme si tam koupit vánoční výrobky a sladkosti. Já jsem si koupil pendreky, perník a čokoládu. Mohli jsme si vyrobit také vánoční dekoraci. Já jsem si vyrobil taštičku. ( Ondra Hornický) Dnešní výlet se mi líbil, protože jsme vyráběli tašky a ještě se mi líbilo, jak jsme zpívali a kupovali věci. Bylo to hezké. ( Jarda Ponert)